Pierwszy taniec

PIERWSZY TANIEC LEGNICA - KOMPENDIUM WIEDZY DLA NOWOŻEŃCÓW

“TAAAK…” to słowo pragnie powiedzieć wiele par narzeczonych, od podjęcia tej decyzji rozpoczynają się gorące przygotowania do ceremonii ślubnej i weselnej. Sala, wystrój, suknia, limuzyna, obrączki ………..ups…….pierwszy weselny taniec – co z tym zrobić?

Aby dobrze przygotować się do swojego wesela i chcąc dobrze nauczyć się tańczyć lekcje tańca należy rozpocząć z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, co oczywiście nie wyklucza tych osób, którym do imprezy pozostało już tylko kilka tygodni czy nawet dni :).

Po pierwsze rozejrzyjmy się za dobrą szkołą tańca tzn. za instruktorami z właściwymi uprawnieniami, wiedzą i doświadczeniem co w efekcie sprawi, że proces nauki będzie odbywał się znacznie sprawniej i w ostateczności zyskamy na czasie.

Po drugie, zastanówmy się co chcielibyśmy zaprezentować podczas pierwszego tańca weselnego. Są tu trzy możliwości:

1. wybierzemy sobie utwór muzyczny, a instruktorzy określą jaki taniec, i jaki układ choreograficzny zatańczyć do tego utworu

2. wybieramy rodzaj tańca, który chcielibyśmy zatańczyć i wtedy dobieramy odpowiednią muzykę sugerując się np. podpowiedzią instruktorów

3. ambitni i zdolni mogą wybrać kompilację utworów (np. elegancki i dystyngowany walc angielski, ognista cha-cha-cha lub modna salsa, a na zakończenie walc wiedeński), należy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że to rozwiązanie niesie za sobą konieczność poświęcenia większej ilości czasu i pracy na przygotowanie skomplikowanej choreografii.

Warto pamiętać, że dobierając utwór należy sugerować się aby miał on zdecydowany, wyraźny rytm i równe, nie zmieniające się tempo, to z pewnością ułatwi Państwu naukę.

Na zajęcia indywidualne umawiamy się osobiście bądź telefonicznie biorąc pod uwagę swój wolny czas oraz czas wolny instruktora, oraz dostępność sali do ćwiczeń. Najlepiej zaplanować częstotliwość spotkań w taki sposób aby pomiędzy lekcjami tańca była możliwość treningu indywidualnego np. w domu. Przychodząc na zajęcia zadbajmy o lekki, niekrępujący ruchów strój i wygodne obuwie, najlepiej na płaskiej podeszwie (nie klapki). W trakcie zajęć instruktor prowadzący poprosi o przyjście w obuwiu ślubnym.

Pierwszy taniec Legnica - Ile czasu trwa nauka?

Nasze pary

 To jedno z najczęściej pojawiających się pytań, na które trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Czas ten jest uzależniony od Państwa oczekiwań w stosunku do choreografii, wybranego tańca oraz indywidualnych predyspozycji muzyczno-ruchowych. Z doświadczenia jakim dysponujemy możemy powiedzieć, że już po pierwszych zajęciach poczują się Państwo znacznie pewniej, a po trzeciej lekcji choreografia z reguły nie sprawia problemów. W przypadku skomplikowanych układów tanecznych czas nauki odpowiednio wydłuża się.

Pierwszy taniec w Szkole Tańca B. P. Krzyżanowscy Legnica

Dla naszej Szkoły Tańca najważniejszą sprawą jest aby ta wyjątkowa chwila była dla Państwa przyjemnością, a nie koniecznym obowiązkiem. Jeśli pomimo naszych wyjaśnień mają Państwo jakieś pytania proszę śmiało dzwonić, a my z chęcią odpowiemy na wszystkie “trudne” 🙂 pytania.

UWAGA!!! ZAJĘCIA INDYWIDUALNE ODBYWAJĄ SIĘ W PROCHOWICKIM OŚRODKU KULTURY I SPORTU. UL. KAROLA MIARKI 5

ZADZWOŃ

Kontakt

E-mail

kttimpuls@op.pl

Nr tel.

+48 600 666 852